Dr. Ece Hattat İşeri Kimdir?

            Dr. Ece Hattat İşeri, M.D., M.Ger, FECSM  Koç Özel Lisesi’nin ardından  2005 yılında Londra’da Middlesex University, University College London’da eğitim programlarına katılarak aynı yıl Kadir Has Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden derece ile mezun oldu.

            2006 yılında Dünya Sağlık Örgütü iş birliği içinde olan  Avrupa Yaşlılık Merkezi’nde Sosyal ve Medikal Yaşlanma programını birincilikle tamamladı. 2011 yılında hazırladığı “Cinsellik ve Yaşlanma” üzerine olan tezi onur derecesine layık görüldü.

2007 yılında Uluslararası Kadın Cinsel Sağlığı Birliği’nin eğitimlerini tamamladı.  2008 yılında tüm dünyada bir ilk olan Cinsel Wellness departmanını, 2009’da kadın cinsel sağlığı departmanını, 2012’de ise Türkiye’nin ilk Cinsel Sağlık Hasta Okulu’nu Hattat Klinik’te açtı.   2010 yılında Oxford Üniversite’sinde Avrupa Cinsel Tıp Derneği’nin kurmuş olduğu Avrupa Cinsel Tıp Akademisi’ni başarıyla tamamlayan ilk Türk hekim oldu.   Cinsel sağlık, cinsel fonksiyon, cinsel terapi ve mindfullness gibi eğitimleri alarak 2014’te Avrupa Cinsel Tıp İhtisasını tamamladı.    2009 yılından itibaren Avrupa Cinsel Tıp Kongrelerinde ilk canlı vaka sunumlarını interaktif sempozyumlarla gerçekleştirdi.

2015’te NLP kurucusu Richard Bandler tarafından bizzat eğitim alarak NLP uzmanı oldu.

2005 yılında Avrupa Cinsel Sağlık Birliği’nin Türkiye temsilcisi olan Aile Sağlığı Araştırma Derneği’nin kurucu yönetim kurulu üyesi oldu. Anadolu’da Cinsel Sağlık Bilinçlendirme Projesi’ni yürüttü ve Diyarbakır, Adana, Kayseri, Gaziantep gibi pek çok şehirde konferanslar organize etti.  Aile Sağlığı Araştırma Derneği bünyesinde pek çok cinsel tıp araştırmasına imza attı ve bunları Avrupa kongrelerinde sundu.

2007’den itibaren 7 yıl Sabah gazetesinde sağlık bölümde, son 3 yıldır da Vatan gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Milliyet.com.tr dahil olmak üzere pek çok sitede blog yazılarına devam etmektedir.   Sabah-Habertürk-Milliyet vs gazete-dergilere yazı dizileri hazırlamıştır. Habertürk, kanaltürk, Kanal D gibi pek çok kanalda sağlık programlarında konuk olarak yer almıştır.  Kanal D Doktorum programı danışman kurulunda bulunmuştur.

Dr. Ece Hattat İşeri evli ve iki çocuk annesidir.